Mikina čierna Gots - Prezuvky

 
 
 
 

Detské oblečenie

Mikina čierna uni GOTS

Mikina basic, tá v šatníku nesmie chýbať. Vyrobené zo 100% organickej bavlny s certifikátom GOTS. Ušité na Slovensku.
Výrobca:RAK spol. s r.o.
Kód produktu:MIKINA00*CIERNA OVERLOK
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Do 14 dní
Veľkosti:
Výber veľkosti oblečenia: 62 – 68: 28,40 €
:

Mikinku basic ocenia chlapci i dievčatka. Ma voľnejší strih, preto sa da ponosiť dlhšiu dobu. Raglánový rukáv neťahá a je pre dieťa pohodlný.

Prečo sme sa rozhodli používať BIO materiály?

BIO materiály majú veľa pozitív. Nespôsobujú nijakú záťaž pre pôdu a podzemné vody. Neohrozujú ani zdravie pestovateľov a pracovníkov, ktorí s ňou prichádzajú do kontaktu. Pri pestovaní biobavlny sa používa iba najkvalitnejšie hnojivo. Pestovatelia používajú staré techniky na odlákanie hmyzu a škodcov, pôdu obrábajú ručne a nevyužívajú detskú prácu. Na poliach s biobavlnou sa dodržiava vysoký štandard pracovnej etiky. Pri farbení biobavlny sa nevyužívajú nijaké zdraviu škodlivé chemikálie.

Pri konvenčných materiáloch sa pri výrobe obyčajného trička požije asi štvrť kilogramu chemikálií, ktoré sa postupne uvoľňujú do kože. Okrem toho sú bio materiály veľmi príjemné, pôsobia antistresovo, majú termoregulačné vlastnosti, sú hypoalergénne a nedráždia citlivú pokožku. Ocenia to najmä mamičky detí alebo ľudia, ktorí majú pokožku náchylnejšiu na podráždenie.

Oblečenie je mäkké, príjemné a aj po viacerých praniach drží farbu i tvar. Dedia ho súrodenci a stále vyzerá ako nové.

Kvalita bio materiálov sa dá rozpoznať aj podľa ich certifikátov. V oblasti textilu medzi najlepšie patria tie, ktoré majú certifikát GOTS. Ak hľadáte naozaj kvalitné oblečenie, je certifikované bio oblečenie naozaj dobrá voľba.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia