Tielko šedé GOTS - www.gugenio.sk

 
 
 
 

Detské oblečenie

Tielko šedé - GOTS

Tielko vhodné na všetky ročne obdobia. Vyrobené z organickej bavlny s certifikátom GOTS. Ušité na Slovensku.
Výrobca:RAK spol. s r.o.
Kód produktu:TIELKO00*REBRO.SEDE
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Do 14 dní
Veľkosti:
Výber veľkosti oblečenia: 62 – 68: 15,10 €
:

Tielko vhodné na všetky ročne obdobia. V zime ako spodná vrstva pod oblečenie, v lete vyzerá dobre i samotné. Vyrobené z rebrovanej organickej bavlny, ktorá je vhodná i pre citlivú pokožku dieťaťa, má termoregulačné vlastnosti.

Zloženie: 95% organická bavlna s certifikátom GOTS, 5% elastan 

Materiál: rebrovaná bavlna

Ošetrenie: prať na 30, nesušiť v sušičke 

BIO materiály majú veľa pozitív. Nespôsobujú nijakú záťaž pre pôdu a podzemné vody. Neohrozujú ani zdravie pestovateľov a pracovníkov, ktorí s ňou prichádzajú do kontaktu. Pri pestovaní biobavlny sa používa iba najkvalitnejšie hnojivo. Pestovatelia používajú staré techniky na odlákanie hmyzu a škodcov, pôdu obrábajú ručne a nevyužívajú detskú prácu. Na poliach s biobavlnou sa dodržiava vysoký štandard pracovnej etiky. Pri farbení biobavlny sa nevyužívajú nijaké zdraviu škodlivé chemikálie.

Pri konvenčných materiáloch sa pri výrobe obyčajného trička požije asi štvrť kilogramu chemikálií, ktoré sa postupne uvoľňujú do kože. Okrem toho sú bio materiály veľmi príjemné, pôsobia antistresovo, majú termoregulačné vlastnosti, sú hypoalergénne a nedráždia citlivú pokožku. Ocenia to najmä mamičky detí alebo ľudia, ktorí majú pokožku náchylnejšiu na podráždenie.

Oblečenie je mäkké, príjemné a aj po viacerých praniach drží farbu i tvar. Dedia ho súrodenci a stále vyzerá ako nové.

Kvalita bio materiálov sa dá rozpoznať aj podľa ich certifikátov. V oblasti textilu medzi najlepšie patria tie, ktoré majú certifikát GOTS. Ak hľadáte naozaj kvalitné oblečenie, je certifikované bio oblečenie naozaj dobrá voľba.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia