Impregnácia obuvi - Prezuvky.sk

 
 
 
 
 
 

Starostlivosť pre vašu obuv

 

Obuv má nie len estetickú funkciu, ale predovšetkým chráni naše nohy a to najmä pred vlhkom a zimou. Voda a blato testujú kvalitu našej obuvi a jej odolnosť. A povedzme si na rovinu, veľké množstvo topánok týmto testom neprejde. Pri tom poškodeniu topánok možno predísť a to veľmi jednoducho. Stačí ak budeme obuvi venovať dostatočnú starostlivosť, budeme ju čistiť a impregnovať. Impregnácia obuvi funguje ako ochranný štít. Po jej nanesení sa zlepšuje odolnosť proti popraskaniu a presiaknutiu vody. Záleží samozrejme aj na materiále, ktorý impregnujete. Keď impregnujete plátené tenisky, tak zapchávate póry v látke. V prípade kožených topánok, ktoré nie sú tak pórovité, impregnácia vytvorí na povrchu ochranný film, ktorý obuvi zlepší už i tak dobrú odolnosť proti vlhku.

 

Štít proti špine a premoknutiu

 

Impregnácia obuvi okrem vody odpudzuje a funguje ako štít aj proti špine a posypovej soli. Impregnáciou predlžujeme životnosť, a aj si zjednodušujeme čistenie topánok.

 

Pred impregnáciou obuvi je nutné vždy topánky riadne vyčistiť a osušiť. Na špinavú a vlhkú topánku totiž impregnácia ťažko prilne a teda nanesenie impregnácie nebude mať zmysel.

 

Obuv ako klenot nášho chodidla

 

Pravidelná impregnácia ochráni našu topánku pred prevlhnutím. Ak nám naše topánky zmoknú, správnym sušením im predĺžime životnosť. Impregnácia obuvi je dobrou investíciou pre každý typ obuvi, predovšetkým na jeseň a v zime. Väčšina impregnácií pôsobí na materiáloch dlhodobo, ale tiež záleží ako často obuv používate a v akých klimatických podmienkach obuv využívate.

 

Nezabúdajte, že aj tie najkvalitnejšie a najdrahšie topánky časom stratia na atraktivite, preto sa je o ne nutné starať. Prostriedkov na čistenie a ošetrenie obuvi je dnes na trhu veľa a v rôznej kvalite. Možno však prehlásiť, že kvalita je značne prispôsobená cene, čiže pri kvalitnej impregnácií sa neoplatí šetriť. My v e-shope Prezuvky.sk vám ponúkame kvalitnú impregnáciu obuvi za rozumnú cenu. Topánky sú našim klenotom, ktorý nám zabezpečuje pohodlie a vyjadruje náš štýl.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia