Knihy pre mládež - Prezuvky.sk

 
 
 
 

Knihy pre mládež

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Dej druhého pokračovania sa odohráva vo Francúzsku, kam sa vypravil doktor Proktor tesne po úspešnom prípade s prdipráškom. Jeho cieľom bolo nájsť svoju stratenú životnú lásku Júliu Margarínovú. Na určitý čas tak deti nemajú o ňom žiadnu správu...
14,10 € 12,99 €
Celé Nórsko je posadnuté televíznou speváckou súťažou - ale Lisa, Bule a doktor Proktor majú hlavu plnú iných starostí. Po celej krajine sa záhadne strácajú kopy ponožiek a všetci sa zrazu vyjadrujú akosi čudne. Je jasné, že tu niečo nehrá.
14,10 € 12,99 €
Nórsky kráľ má hlavu v smútku. Niekto ukradol nórsky zlatý poklad...teda tú poslednú malú zlatú tehličku, čo ostala. Všetko ostatné zlato totiž skončilo v ústach Nórov, ktorým sa od sladkostí pokazili zuby.
14,10 € 12,99 €
V prvom príbehu o excentrickom profesorovi a vynálezcovi sa prdí o stošesť. Príčinou zvýšenej plynatosti však nie sú kapustné fliačky strihnuté šošovicovou polievkou, ale zázračný prášok, ktorý mal byť pôvodne liekom na sennú nádchu.
14,10 € 12,99 €

 
 

Dobrodružstvo v riadkoch

 

To, že deti dnes čítajú menej a menej je nám všetkým známe. A áno, môže zato doba šikovných telefónov, tabletov a počítačov. A nie je to až tak zle ako sa môže zdať, pred dobou neutečieme. I keď naše deti dávajú prednosť moderným technológiám pred knihou, na čítanie určite netreba zabúdať a naše ratolesti musíme k čítaniu motivovať, viesť ho k nemu. Deti majú skutočne aj štatisticky stále väčšie problémy s čítaním a povinné čítanie spojené s čitateľským denníkom ich ešte viac od kníh odrádza. No deťom stačí ukázať aj inú cestu. Cestu za dobrodružstvom, láskou, priateľstvom, ktorá je dokonale opísaná len v knihe a ani niekoľko násobné filmové spracovanie nebude v sebe niesť to čo pár strán textu.  

 

Príbehy pre deti

 

Čítanie uľahčuje učenie, zlepšuje vyjadrovanie, rozvíja slovnú zásobu, fantáziu i kreativitu. Cez čítanie si deti osvojujú gramatické a štylistické pravidlá. No to sú všetko atribúty čítania, ktoré na dieťa nezaberajú. Deťom treba pripomínať, že je len na nich, po ktorej knihe a príbehu siahnu. Knihy pre mládež sú rôznorodé, dobrodružné, vtipné a nie len to. Knihy skrývajú a odhaľujú mnoho tajomstiev.

 

Knihy pre deti a mládež zahrňujú prózu, poéziu, i drámu, ktorá je určená čitateľom od 3 do 16 rokov. Obsah je prispôsobený jednotlivým vekovým kategóriám. Knihy pre mládež majú u čitateľa vzbudzovať vzťah k jazyku, ale aj k ľuďom, k spoločnosti. Kniha nenásilne vedie k novým poznatkom, rozvíja schopnosti a sprostredkováva mravné i estetické hodnoty.

 

Vzťah k literatúre

 

Niektoré knihy sú len plné textu, čo deti veľmi ľahko odradí, deti sú zamerané skôr vizuálne, preto netreba zabúdať aj na krásne ilustrácie, ktoré sa v knihách pre mládež nachádzajú. Text, ktorý je obohatený o obrázky je pre dieťa zaujímavejší a pútavejší.

 

Nezabúdajte, že v detstve sa formuje celoživotný vzťah ku knihe! Vyberte si z ponuky e-shopu Prezuvky.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia